Wydawanie żywności z Podprogramu 2017 POPŻ

POPZ-logotyp.jpeg

Ośrodek Pomocy Społecznej w Branicach, realizując Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2017 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym, w miesiącu lutym 2018r. wydał mieszkańcom gminy Branice ok. 8 ton żywności. Jest to 3 tura przekazania żywności. Z pomocy skorzystały 491 osoby.

popż.jpeg

Żywność przekazywana jest z Banku Żywności w Opolu z siedzibą w Luboszycach, który w Podprogramie 2017 pełni funkcję organizacji partnera regionalnego.


W w/w turze przekazano następujące artykuły spożywcze: makaron jajeczny, ryż biały, herbatniki, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, fasolę białą, koncentrat pomidorowy, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynkę drobiową, szynkę wieprzową, cukier biały, olej rzepakowy, pasztet wieprzowy.


Zainteresowanych pomocą żywnościową prosimy o zgłaszanie się do siedziby tutejszego Ośrodka z dokumentem potwierdzającym uzyskiwane dochody niezbędnym do zakwalifikowania się do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Przypominamy, że próg dochodowy kwalifikujący osoby/rodziny do uzyskania bezpłatnej żywności w przypadku osoby samotnej wynosi 1268 zł, w przypadku osoby w rodzinie 1028 zł.

 

                                                                                                                                                                       Aneta Kuziora
                                                                                                                                                            Kierownik OPS w Branicach


Opublikował(a):
 Janusz Szewczyk

Data publikacji:
 30-03-2018 12:43
Dokumenty do pobrania Galeria Empatia Epuap Powiatowy Urząd Pracy Itaka Niebieska Linia
Liczba wizyt ogółem: 445071, dzisiaj: 35
×

Wyszukaj w serwisie